Tarnów, 29 maja 2020 roku

Nasz znak: OC – 2/40/20

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące uczestnictwa wiernych we Mszach św. i nabożeństwach

W związku z decyzją władz państwowych o zniesieniu limitu uczestników zgromadzeń religijnych w kościołach, serdecznie zapraszam wszystkich do uczestnictwa we Mszach św. i nabożeństwach, przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. W czasie, gdy boleśnie doświadczamy skutków pandemii, odpowiedzmy na zaproszenie Jezusa, który mówi: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię” (Mt 11,28). Jednocześnie gorąco proszę duszpasterzy, aby dołożyli wszelkich starań, by świątynie były miejscami bezpiecznymi dla wiernych.

Ponadto z dniem 1 czerwca br. odwołuję udzieloną wcześniej ogólną dyspensę od obowiązku uczestnictwa w Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane. Jednocześnie utrzymuję dyspensę dla:

• osób w podeszłym wieku
  • osób z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura)
  • osób, które czują obawę przed zarażeniem COVID-19

Znoszę również wszelkie ograniczenia dotyczące celebrowania chrztów, pogrzebów, Mszy św. w kaplicach prywatnych, półpublicznych i publicznych mieszczących się w domach zakonnych oraz ograniczenia dotyczące posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii św.

Zachęcam do modlitwy o ustanie pandemii szczególnie przez wstawiennictwo św. Sebastiana i naszego świętego rodaka, Szymona z Lipnicy.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Ks. dr hab. Robert Kantor

KANCLERZ KURII

Parafia Rzymsko-Katolicka p.w. Św. Brata Alberta

ul. Długa 8,  33-113  Zgłobice

tel. 14 674-10-94

e-mail: zglobice@diecezja.tarnow.pl

Numer konta parafii:    78 1240 1910 1111 0010 1288 3852

Tylko kontakt telefoniczny.

Kancelaria:

Czynna jest codziennie godzinę przed Mszą świętą wieczorną  ( chyba, że wypada wtedy spowiedź przed I Piątkiem, to wtedy po Mszy św.) oraz po Mszy św. rano.

Narzeczeni przyjmowani są w każdą środę po zakończeniu wieczornej Mszy św. oraz

w sobotę od godz. 8.00 do 10.00

Porządek nabożeństw

Msze święte w niedzielę7.oo, 9.oo, 11.oo, 16.oo ( w czasie wakacji 18.00 )

Msze święte w dni powszednie: Rano: 6.3o – w każdy wtorek, czwartek, I Piątek miesiąca, I Sobota miesiąca

Wieczorem: codziennie o 18.oo (IV – IX),  17.oo (X – III)

W okresie wakacji Msze św. we wtorek i czwartek o 6.3o, w pozostałe dni o 18.oo.

Godziny Mszy św. mogą ulec zmianie ( zwłaszcza w dni świąteczne), na najbliższy tydzień zawsze są one umieszczane wraz z ogłoszeniami w gablotce przy kościele.

Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę po Mszy świętej

Koronka do Bożego Miłosierdzia w piątek po Mszy świętej wieczornej

Zmiana tajemnic Róż  Różańcowych : II niedziela miesiąca  po Mszy św. o godz. 7.oo.

Specjalna Msza święta z kazaniem dla dzieci:  III niedziela miesiąca o godz. 11.oo.

Sakrament chrztu świętego udzielany jest zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca o godz. 11.oo.