1. Przy uwzględnieniu przepisu, że na 20 m2 powierzchni może znajdować się 1 osoba, w naszym kościele o powierzchni 880 m2    od 27 marca 2021 r. mogą znajdować się jednocześnie 44 osoby. Bardzo proszę, by tego przestrzegać! Dziś, w Wielkim Tygodniu, w Wielkanoc tych limitów będą pilnowały wyznaczone osoby. Bardzo proszę by podporządkować się ich poleceniom. Zadbajmy o siebie nawzajem. Nie narażajmy nikogo. A poza tym widzicie, jaka jest dziś nagonka na Kościół.

III Niedziela Wielkanocna    18.04.2021 r.

1. Przeżywamy dziś  III Niedzielę Wielkanocną. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00.   Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Biblijny.

1. Starajmy się zachować wszelkie wymogi sanitarno – epidemiologiczne, m.in. odpowiednia ilość wiernych, dystans, maseczki.

1. W liturgii Kościoła w piątek przeżywać będziemy Uroczystość Św. Wojciecha, bpa i mecz. – głównego patrona Polski. Z tej racji nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

1. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia składam serdeczne życzenia i zapraszam do udziału we Mszy Św., by za wstawiennictwem naszych świętych patronów dziękować i prosić o potrzebne łaski.

1. Msze św. w ciągu tygodnia codziennie wieczorem o godz. 18.00, a we   wtorek i  czwartek, także rano o 6.30. W sobotę Msza święta wieczorna jest już Mszą niedzielną, dla tych, którzy z ważnych powodów nie mogą być w kościele w niedzielę. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w piątek Koronka do Bożego Miłosierdzia.

1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania – Niedziela Dobrego Pasterza.. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona będzie na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

1. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszam na spotkanie dzieci klas trzecich wraz z rodzicem.

1. W środę po Mszy św. spotkanie klas czwartych z rodzicem przed rocznicą I Komunii św.

1. Bardzo serdecznie dziękuję  2  osobom za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu, za ofiarę pieniężną. Bóg zapłać! W tym tygodniu bardzo proszę, aby troskę o kościół przejęły rodziny z ul. Okrężnej 2 -10 i Bocznej 13 - 18. Zapraszam w sobotę na godz. 8.00.

1. Do nabycia jest „Gość Niedzielny”, a w nim o realizowanym w Polsce, a wyjątkowym w skali światowej projekcie rehabilitacji osób, które przeszły COVID-19. Powikłania, jak alarmują lekarze, zostaną z nami na lata i trzeba podjąć działania, żeby z nimi walczyć. Polecamy również rozmowę z dyrektorem Centrum Formacji Duchowej Salwatorianów w Krakowie ks. Krzysztofem Wonsem z okazji Tygodnia Biblijnego.    Dla dzieci jest  „Promyczek Dobra”.

1. Zapowiedzi przedślubne:

Pan Bóg powołał do siebie śp. Zofię Zapart z ul. Długiej za którą zamówiono 4 Msze św. od uczestników pogrzebu, oraz Krystynę Kras z ul. Długiej  za którą zamówiono 6  Mszy św. od uczestników pogrzebu.. Polecajmy ich  dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu……