16 Niedziela Zwykła /21.07.2024 r./

1. Przeżywamy 16. Niedzielę Zwykłą. W Ewangelii Jezus wychodzi naprzeciw nam – zachęca do odpoczynku oraz naucza, wskazując właściwe drogi.
  2. Msze św. dzisiaj: 7:00., 9:00., 11:00, i 14:00. W tygodniu Msze św. we wtorek i czwartek o 6:30. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę o 18:00.
  3. W poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny.
  4. We wtorek – święto św. Brygidy, patronki Europy.
  5. W środę – wspomnienie św. Kingi, patronki diecezji. Po Mszy św. Nowenna do M.B.N.P.
  6. W czwartek – święto św. Jakuba Apostoła.
  7. W piątek – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP. Po Mszy św. Koronka do Bożego Miłosierdzia.
  8. W przyszłą niedzielę – z racji wspomnienia św. Krzysztofa po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo kierowców i ich pojazdów, aby zawsze używali ich mądrze i odpowiedzialnie.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i złożoną ofiarę 4 osobom z ul. Borki 16-48 i ul. Marzeń. W sobotę zapraszam na 8.00 z ul. Borki 4-14 i ul. Słonecznej 1-11.
  10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: GN – o tym jak „Gazeta Wyborcza” walczy z religią w szkole, Mały Gość – dla dzieci i inna prasa religijna.
  11. Dziękuję serdecznie za złożone ofiary na potrzeby parafii w ostatnią niedzielę. Ich suma wyniosła 4930 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom!
  12. Trwają wakacje – czas odpoczynku i urlopów – przeżywajmy ten czas bezpiecznie i odpowiedzialnie.
  13. Wszystkim życzę dobrej niedzieli i dobrego tygodnia! Szczęść Boże!